Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Nasze logo

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest stowarzyszeniem kościelnym, zrzeszającym młodych katolików świeckich, działającym na terenie całej Polski.

Głównymi elementami tożsamości organizacyjnej w naszym Stowarzyszeniu są: statut, hymn, godło, sztandar, hasło i pozdrowienie organizacyjne oraz patronowie, święto patronalne, przyrzeczenie, legitymacja. Ważną rolę odgrywa Podręcznik KSM.

Wzorując się na patronach naszego Stowarzyszenia - św. Stanisławie Kostce i bł. Karolinie Kózkównie - staramy się wspólnymi siłami budować cywilizację miłości.

Członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia może być każdy katolik między 18 a 30 rokiem życia; członkiem juniorem każdy, kto ukończył 16 lat, a kandydatem ten, kto ukończył 14 -sty rok życia i pragnie realizować cele statutu.

"Zasadniczym celem Stowarzyszenia jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego".

Realizując cele KSM-u wykorzystujemy: Słowo Boże, naukę Kościoła, życie sakramentalne, kult Eucharystii, nabożeństwa, dni skupienia, rekolekcje, pielgrzymki, konferencje, spotkania, zebrania, obozy, kursy, szkolenia i inne.